Dodávatelia

Žiadny dodávateľ

Z vinice do pivnice, z pivnice k vám

1608 Zobrazení 1 Páči sa

Jedinečný koncept predaja vína malých vinárov na Slovensku

Čo je zpivnice.sk?

Zpivnice.sk je o príbehoch vinárov, ich osobnom prístupe k vám, ale aj o férovosti. Zpivnice.sk nie je iba predaj vína cez internet, je to jedinečný systém a filozofia fungovania.

Sme zoskupenie samostatne stojacich e-shopov spravovaných priamo vinármi. Znamená to, že obsah stránky, ponúkané produkty a aj samotné objednávky spravuje ten, kto vína vyrába. Tento princíp odstraňuje bariéry predaja a znižuje odstup medzi vinárom a zákazníkom. Obchádza medzistupne predaja, tým nevytvára tlak na zvyšovanie ceny kvôli maržiam distribútorov a väčšie percento sumy, ktorú za víno zaplatíte skončí priamo  u vinára. Pre vás ako možných zákazníkov to znamená, že na zpivnice.sk môžete nakupovať za rovnakú cenu ako u vinára v pivnici a teda niekedy až o 40% lacnejšie ako na bežných e-shopoch s vínom. Vašu objednávku vám zabalí priamo vinár, ktorý víno vyrobil – väčšiu osobnú starostlivosť by ste ťažko hľadali. Navyše svojím nákupom podporíte nositeľov tradície vinárstva na Slovensku, našich malých a stredných vinárov.

Ako zpivnice.sk začalo?  

Boli sme raz na ochutnávke u vinára a niektoré vínka nám zachutili natoľko, že sme si chceli vziať pár fliaš domov. Avšak fľaše vína sa nám pod pazuchou nosiť nechceli. Nádejali sme sa, že vínko kúpime v nejakom eshope. Zistili sme však, že hoci na Slovensku máme stovky vinárov, na internete je možné kúpiť víno iba od pár desiatok z nich. A navyše ponuka eshopov je predražená a nezhoduje sa s ponukou vín u samotného vinára. 

Jediná cesta ako si zaobstarať chutné vínka  bola vrátiť sa späť k vinárovi do pivnice, čo nie je možné vždy a pre každého. Povedali sme si, že to zmeníme. Vína od slovenských vinárov si zaslúžia, aby boli ľahko prístupné ich milovníkom za férových podmienok. Sú jedinečné, rôznorodé a veľmi kvalitné. 

Čo je filozofiou zpivnice.sk?

Zpivnice.sk je predovšetkým o vinároch, o ich príbehoch. Sme s nimi v blízkom a častom kontakte. Chceme vám prinášať ich príbehy. Napríklad ako je ten manželov Matulovcov, typický pre rodinné vinárstva. Je to príbeh života vinára, a života jeho celej rodiny, plný tvrdej práce a radosti z nej zároveň. Manželia  Matulovci robia všetko spolu, od práce vo vinohrade až po ochutnávky. Ich vinársky príbeh je tak zároveň príbehom ich manželstva. 

Alebo príbeh bratov Hacajovcov. Ich malé vinárstvo je dnes legendou výroby šumivých vín na Slovensku. Zažívali však i menej úspešné dni. Keď Ján Hacaj vyrábal svoj úplne prvý sekt, tak spolu so svojim bratom ním vymaľovali kúpeľňu svojich rodičov.

Náš vzťah k vinárom je osobný. Chceme im pomôcť k úspechom a priblížiť ich vína čo najširšej verejnosti. A ako im môžete pomôcť vy?

Skúste si objednať víno priamo od vinára...

 

Pridané: Zpivnice.sk

Zanechať komentár

Pre pridanie komentára je nutné sa prihlásiť