Dodávatelia

Žiadny dodávateľ

Klimko ľúbi vínko, isto pravé, možno farebné a možno aj to robené ľavou rukou

942 Zobrazení 0 Páči sa

Dúfam, že som vás tým titulkom veľmi nezamotal. Hoci to tak na prvý pohľad nemusí vyzerať, má zmysel. Stačí si prečítať nasledujúce riadky. Predstavíme vám v nich prvé tri vinárstva na zpivnice.sk.

 Klimko ľúbi vínko

Juraj Klimko je vinár a vinohradník telom i dušou. Po tom, čo absolvoval vysokoškolské štúdium pod vedením legendy slovenského vinárstva prof. Malíka, strávil 10 rokov v Karpatskej perle, vinárstve roka 2011 a 2012. Obe tieto skúsenosti z neho vyformovali skvelého vinára, ktorý celú svoju produkciu vyrába z hrozna iba z modranského chotára. Zároveň predáva svoje vedomosti novej generácii ako učiteľ Technológie vína na vinárskej škole v Modre. Značku Vínko Klimko založil spolu s bratom Tomášom v roku 2012. Tomáš sa medzitým postavil na čelo vlastného vinárstva. Vínko Klimko je odborníkmi oceňovaná značka, ktorú nájdete vo vínnej karte špičkových slovenských reštaurácii a hotelov.

Pravé víno vyrobené ľavou rukou

Lefthanders Winery je malé vinárstvo, ktoré spája popredného slovenského biológa a tradičného modranského poctivého vinára. Tomáš Szemes a Ľudovít Frno sú obaja ľaváci a pritom vyrábajú pravé víno, víno s modranskou DNA. Hrozno majú prevažne z vlastných viníc, časť dôsledne vyberajú od lokálnych pestovateľov. Svoje víno vyrábajú kombináciou tradičných postupov s využitím moderných poznatkov a technologických zariadení.

Umenie, kultúra, zábava a víno, Farebné  víno 

Matej Farbula z Farebného vinárstva je srdečný človek, ktorý spája pitie vína so zábavou a radosťou. Organizuje spoločenské podujatia, na ktorých nikdy nechýba dobré víno od malých vinárov z Pezinka a okolia. Darí sa mu tým priblížiť netuctové vína širšej skupine ľudí a zároveň svojimi akciami scelovať malých vinárov z Pezinka do dobre organizovanej komunity. Ak by ste sa chceli nakaziť jeho vinárskym optimizmom, môžete ho stretnúť v jeho vinárničke U vínnej mušky v Pezinku.

 

 

Pridané: Zpivnice.sk

Zanechať komentár

Pre pridanie komentára je nutné sa prihlásiť