Kvalitné slovenské vína získate priamo z pivnice

3380 Zobrazení 468 Páči sa

Výnimočné slovenské vína väčšinou nenájdete na pultoch supermarketov. Naopak, sú ukryté na mieste, kde sa zrodili a čakajú na tých, ktorí ich budú vedieť oceniť. Dostať sa však priamo k malým vinárom a ich osobitým vínam, nie je jednoduché. Mnohí milovníci vín sú tak odkázaní na sporadické dni otvorených pivníc, prípadne na nákup lahodných nápojov v reštauráciách či na predražených e-shopoch. Zmeňte to. Objavte unikátne miesto pre každého milovníka vína, skúseného i začínajúceho. Bránu ku kvalitným slovenským vínam od malých vinárov, v ktorých sa odráža jedinečný terroir, tradičná starostlivosť o vinič i láska vkladaná do výroby vína. Odhaľte miesto, kde nájdete skutočné vína z pivnice.

Ako vznikol portál Zpivnice.sk? 

V istej pivnici malého vinára sme raz objavili niekoľko skvostných vín. Fľaše vína sme však pod pazuchou nosiť nechceli. Predpokladali sme, že toto vínko určite kúpime v nejakom eshope. Zistili sme však, že hoci na Slovensku máme stovky vinárov, na internete je možné kúpiť víno iba od pár desiatok z nich. Ponuka e-shopov je navyše predražená a nezhoduje sa s ponukou vín u samotného malého vinára. Jedinou cestou, ako si zaobstarať chutné vínka, bolo vrátiť sa späť k vinárovi do pivnice. Povedali sme si, že to zmeníme. Vína od slovenských vinárov si zaslúžia, aby boli ľahko prístupné ich milovníkom. Sú predsa jedinečné, rôznorodé a veľmi kvalitné.


Preto vznikol náš projekt zpivnice.sk. Nie je to len predaj vína cez internet, ale jedinečný systém a filozofia fungovania. Sme zoskupenie samostatne stojacich e-shopov, ktoré spravujú priamo vinári. Pridávajú svoje produkty, vína, vytvárajú obsah i vybavujú samotné objednávky. Vďaka tomuto princípu sme odstránili bariéry predaja a znížili odstup medzi vinárom a zákazníkom. Obchádzajú sa medzistupne predaja, nevytvára sa tlak na zvyšovanie ceny kvôli maržiam distribútorov a takmer celá suma, ktorú za víno zaplatíte, skončí priamo u vinára. Aj preto prostredníctvom zpivnice.sk môžete nakupovať víno za rovnakú cenu ako u vinára v pivnici a výrazne lacnejšie ako na väčšine e-shopov. Vašu objednávku vám pripraví priamo vinár, ktorý víno vyrobil, väčšiu osobnú starostlivosť by ste preto asi ťažko hľadali.


Zpivnice.sk je predovšetkým o príbehoch malých vinárov. Poznáme sa dôverne. Stretávame sa, tešíme sa z každého ich úspechu, počúvame o starostiach i nových skúsenostiach. Chceme im pomôcť k úspechom a priblížiť ich vína čo najširšej verejnosti. A veríme na férovosť. Voči malým vinárom i zákazníkom. Vyskúšajte preto výnimočné vína a podporte nositeľov tradície vinárstva na Slovensku, našich malých a stredných vinárov. Vína zpivnice.sk za to stoja.